YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

Yoğun bakım ileri organ destek sistemleri ve girişimsel müdahaleler ile izlem gerektiren kritik hastalık koşullarındaki hastaların teşhis,tedavi ve bakımı ile uğraşan tıp dalıdır. Yoğun bakım üniteleri uğraştıkları hastalıkların özelliklerine bağlı olarak isimlendirilir. CERRAHİ YOĞUN BAKIM klinik olarak ameliyat öncesi, esnası ve hemen sonrası dönemi kapsayan ameliyat döneminde yoğun destek ihtiyacı olan hastalara bakım ve tedaviyi sağlar. DAHİLİYE YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ ise erişkin hastalarda başta acil olmak üzere kardiyak, solunumsal,nörolojik, hematolojik,hepatopankreatik ve tüm tıbbi sorunlara odaklanmış bakım ve tedavileri yürütür.


Yücelen hastaneleri dahili ve cerrahi yoğun bakım üniteleri, anestezi ve reanimasyon uzmanları ile birlikte yedi gün yirmidört saat sağlık hizmeti veren birimlerdir. Bu ünitelerde her uzmanlık alanından 24 saat konsültasyon isteyebildikleri multidisipliner çalışmak ilkeleri uygulanmaktadır. Hastalarımızın bakımını tüm yönleri ile yürütmekte olan yoğun bakım ekibimiz gerek cerrahi ve gerekse dahili tüm branşlardaki hekimlerle iletişim içindedir.


Hastanelerimiz CERRAHİ YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİNDE ( cerrahi yoğun bakım ve kardiyovasküler yoğun bakım) ve DAHİLİ YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİNDE (anestezi yoğun bakım, koroner yoğun bakım,yeni doğan yoğun bakım) her yaş ve kilo için yeterli ekipman donanım ve multidisipliner yaklaşımla kritik erişkin ve çocuk hastalara yaşamsal destek vermektedir. İleri yaşam desteği gereken hastaların da yoğun bakımda takip ve tedavileri yapılmaktadır. Her yatak başında hastanın yaşına ve kilosuna uygun yapay solunum cihazı ve her türlü monitorizasyona uygun monitörler yer almaktadır. Hastalarımızın yaşamsal fonksiyonları ileri monitorizasyonu ile 24 saat takip edilmekte ve gerekli tıbbi tedaviler yapılmaktadır. Hastalara günün her saatinde gerekli tüm laboratuvar ve görüntüleme tetkikleri yapılabilmektedir.