BİYOKİMYA


Biyokimya Laboratuvarı

BİYOKİMYA VE MİKROBİYOLOJİ LABORATUVARI

Hastanemiz kuruluşundan beri ( 1996 ) günümüz modern tıp anlayışı çerçevesinde, son teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, en güncel cihazlar, yetkin personel, tecrübeli uzman kadrosuyla Tıbbi Laboratuvar Hizmetlerini en doğru, en güvenilir ve en kısa sürede verme gayreti içerisinde olmuştur. Bu bilinçle laboratuvarlarımızda sonuçların tekrarlanabilirliği, doğruluğu, kalite kontrolü gibi kavramlar, iyi laboratuvar uygulamalarına dayalı olarak sağlanmaktadır. Hizmet kalitemizi en üst düzeyde tutmak her zaman önemli önceliğimiz ve hedefimiz olmuştur. Laboratuvarlarımızda yaptığımız bütün testlerde iç ve dış kalite uygulamaları yapılmaktadır.

Biyokimya Laboratuvarımızda Rutin Biyokimyasal tahliller, hematolojik , romatolojik, koagülasyon testleri, vitaminler, hormon testleri, tümör, kanser ve hepatit belirleyici testler ve tüm idrar tetkikleri yapılabilmektedir. Yapılamayan çok az testler de uluslarası kalite belgesi olan bir laboratuvara gönderilmektedir.

Klinik mikrobiyoloji laboratuvarımız, enfeksiyon hastalıklarının hızlı, doğru tanısını koymak için ve örnek lımından sonuç verme aşamasına kadar klinisyenlerle işbirliği içerisinde ve hastane enfeksiyonlarının kontrolü için gerekli donanıma sahip olup yetişmiş personel ve tecrübeli uzman kadrosuyla hizmet vermektedir. Bu laboratuvarımızda enfeksiyon belirleyici testler, serolojik testler, kültür ve antibiyogram testleri tam otomatik cihazlarla yapılmaktadır.