beyin cerrahisi ile ilgili görsel sonucu

BEYİN CERRAHİSİ

Nöroşirürji santral ve periferik sinir sistemi hastalıklarının cerrahisi ile ilgilenen bir bilim dalıdır. Nöroşirürjide multidisipliner yaklaşım ve ileri teknolojinin azami ölçülerde kullanılması son derece önemlidir.

Amacımız, hastalarımızı mümkün olduğunca konservatif yöntemlerle tedavi ederken, santral ve periferik sinir sistemi hastalıklarında cerrahi tedavi gerektiğinde en yeni ve ileri teknolojiyi kullanmaktır.

Kliniğimizde beyin, omurilik ve periferik sinirlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kapsamlı bir bakım sunmaktayız. Beyin tümörlerinin, hidrosefalinin, trigeminal nevraljinin, hipofiz tümörlerinin tedavisi, bel ve boyun fıtıkları, tüm omurilik hastalıkları, karpal tünel ve ulnar sinir sıkışmaları özel ilgi alanlarımız içinde yer almaktadır.

Disk hernisi, spinal stenoz, spinal deformiteler, travma, spondilolistezis, bel ve boyun ağrısı nedeniyle meydana gelen radikülopati ve myelopatinin cerrahi ve cerrahi olmayan tedavileri, omurga rahatsızlıkları için yaptığımız kapsamlı tedavi içinde yer almaktadır.

Minimal invaziv omurga mikrocerrahi kliniği, floroskopi kılavuzluğunda omurga enjeksiyonları, kifoplasti ve her tür omurga bakımı ile hizmetinizdeyiz.

Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi Bölümü, tam donanımlı ameliyathanesi, yataklı servisi, cerrahi yoğun bakımı, polikliniği ve acil servis hizmeti ile modern ve akademik standardlara uygun hizmet veren bir ünitedir.

Baş, boyun, sırt, bel ve omuriliğe yönelik her türlü travma, periferik sinir kesi ve travmaları ve aciliyet arzeden kanama, tümör, ani gelişimli bel fıtığı gibi beyin ve omurilik hastalıkları her gün zaman kısıtlaması olmaksızın Acil Servis’te Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı tarafından değerlendirilir ve gereğinde ameliyata alınabilir.

Beyin Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi, her yatak için ayrı yoğun bakım cihazlarına ve solunum destek cihazlarına sahiptir. Gereken hastalara beyin içi basınç monitorizasyonu yapılabilir. Kritik hastaların monitorizasyonu ve ileri tedavisi beyin cerrahi uzmanının denetiminde özellikle anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı başta olmak üzere diğer branş uzmanlarının desteğinde yapılmaktadır.

Beyin Cerrahi Ameliyathanesi tam donanımlıdır ve her an müdaheleye hazır durumda tutulur.  Özel mercek sistemlerine sahip yüksek standardlı mikrocerrahi mikroskopu, tam aparatlı çivili başlık sistemi, elektronik yüksek devirli TUR motoru, tam içerikli beyin, omurilik, mikrocerrahi setleri gibi sistemleri bünyesinde barındırır.

Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü’nde her türlü nöroşirürjikal müdahele yapılabilmektedir.