kadindogum

KADIN HASTALIKLARI ve DOĞUM

Hastanelerimizde kadın hastalıkları ve doğum ile ilgili genel tanı ve tedavi hizmetlerinden başlayarak menapoz ve osteoporozdan, doğum kontrol yöntemlerine, riskli ve normal gebeliklerin takibine, jinekolojik kanserlerin tanı ve tedavisine kadar pek çok alanda hizmet verilmektedir.


Genel Jinekolojik Hizmetler

Ergenlikten başlayarak, menapoz dönemine kadar her yaşta kadının, tüm sağlık sorunlarının tanı ve tedavisinin yapılarak, rutin kontrolleri ile önleyici hekimlik uygulamalarını da başarılı bir şekilde gerçekleştirildiği poliniklinik ve servis hizmetleri vermekteyiz. Kadın hastalıklarına neden olan enfeksiyonlar başta olmazk üzere, kasık ağırısı,adet düzensizliği,jinekolojik kanserlerin erken teşhisi için ultrasonofik incelemeler, pap smear testi kolposkopi ve jinekolojik muayeneler en son tıbbi yöntemler ve modern cihazlarla yapılmaktadır.

Gebelik Takibi ve Doğum

Kadınların hayatında ki en önemli ve hassas dönemlerden biri de hamilelik sürecidir. Hastanelerimizde bulunan kadın doğum kliniklerimiz ile anne adaylarının yanlarında oluyor, bu süreci bebekleri ve kendileri açısından sağlıklı tamamlayabilmeleri için çalışıyoruz.

Hastanelerimizde hamileliğin başladığı andan itibaren doğuma kadar tüm anne adaylarının takipleri ultrason cihazları ile yapılmakta tanıya yönelik rutin testler arasında olan ikili test, fetal ense kalınlığı, üçlü test, servikal uzunluk ölçümü, fetal monitorizasyon gibi incelemeler de rutin olarak yapılmaktadır. Hamileliğin gelişimine göre normal sezeryan veya epidural anestezi ile doğum seçenekleri de başarılı şekilde gerçekleştirilmektedir. Bütün normal doğum ve sezeryanlarda bebek yoğun bakım hekimi ve hemşilerileri de doğumlara eşlik etmektedir. Bütün hastanelerimizde takip sürecinin ardından doğumunu gerçekleştirdiğimiz tüm bebeklere de en az annelerimiz kadar iyi bakmayı hizmetlerimizin vazgeçilmez bir parçası olarak görmekteyiz.