FİZİK TEDAVİ


fizik tedavi ve rehabilitasyon ile ilgili görsel sonucu

FİZİK TEDAVİ ve REHABİLİTASYON MERKEZİ

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon tıbbı kapsamdaki tüm tanı ve tedavi yaklaşımları hastanemiz görevlileri başta olmak üzere uzman personel tarafından , modern cihaz ve sistemler kullanılarak uygulanmaktadır.

Bölümümüzün ilgilendiği sorunlar arasında;

Ortopedik Rehabilitasyon: Kol ve bacaklardaki, el ve ayaklardaki her türlü kırık, çıkık, tendon kesileri, sinir kesileri ve yaralanmaları, omuz yırtıkları, menisküs yırtığı, ön çapraz bağ yırtığı, diz ve kalça protezi, omuz protezi ameliyatları, ateşli ve kesici aletlerle olan yaralanmalar sonrası gerçekleştirilecek olan fizik tedavi ve rehabilitasyonu, algonörodistrofilerin tedavisi, yapılmaktadır.

Nörolojik Rehabilitasyon: Vücudun bir yarısındaki hemipleaji dediğimiz felçler, omurilik felçleri, tüm vücut veya belden aşağı oluşan felçler,transvers myelit, guillain barre hastalığı, Parkinson, tümörlere bağlı felçler, multiple skleroz hastalığı, cerebral palsi dediğimiz spastik çocukların tedavileri, yüz felci, doğum sırasında oluşan koldaki felçlerin tedavilerini yapmaktayız.

Ağrılı kas iskelet sistemi hastalıkları, boyun fıtığı, bel fıtığı, diz artrozu ( kireçlenmesi ), fibromyalji, myalji dediğimiz kas ağrıları, tortikolis denilen eğri boyun problemi, donuk omuz, lenf ödem gibi hastalıklarında tedavisi yapılmaktadır.   

Fizik Tedavi Ünitemizde 20 adet yatağımız bulunmaktadır. Cihazlarımız infraruj, hot pack, parafin, girdap banyosu ( üst ve alt extremite için ayrı ), TENS, stimülatörler, ultrasound, kısadalga hotmagner, traksiyon ( ceribral ve lomber bölge için ) guadriseps table, koşu bandı, bisiklet, galvani faradi, pasif eklem hareket cihazı, tilt table, omuz çarkı, cold pack, her türlü egzersiz cihazları bulunmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uygulaması yapılacak hastalar uzman doktorumuz  Hakkı Özdemir tarafından öncelikle değerlendirilmekte, hastalık tanısı konulduktan sonra hastalığına uygun tedavi planlanmakta ve rehabilitasyon ekibimiz tarafından hastalara tedavileri hakkında gerekli bilgilerde verilerek uygulanmaktadır.  .