Check-up Nedir?

Check-up, sağlık sorunu olmayan bir kişinin yaş, kalıtsal yapı ve çevresel faktörler de dikkate alınarak, olası hastalıklarının erken dönemde tespit edilmesini ve önlem alınmasını amaçlayan sağlık taramasıdır.

Genel sağlık taramasında amaçlanan, hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemleri almak veya mevcut olan hastalığı en erken aşamada tespit ederek kişinin sağlık bütünlüğünü korumasını sağlamaktır. Check up taramasının yaş farkı gözetmeksizin herkes için yılda bir kez uygulanması tavsiye edilir.

Check-up İçin Gelirken Ne Yapılmalı?

Hastanelerimizin standart check-up randevunuza gelirken yaklaşık 8 saatlik bir açlık durumunda olmanız gerekmektedir. Su tüketmenizde bir sorun yoktur fakat sigara, kafeinli içecekler, şekerli gıdalar tüketmemelisiniz. Taramadan önceki akşam hafif beslenmeniz ve alkol tüketmemeniz tavsiye edilir, kesinlikle hamile veya hamilelik şüphesi içerisinde olunmamalıdır.

Hastanelerimizde kişiselleştirilmiş check-up temeline dayanan bireysel sağlık yönetimi çerçevesinde standartların üzerinde check-up programları mevcuttur. Bu check-up programlarını websitemiz üzerinden inceleyebilir, randevu oluşturabilirsiniz. Randevunuzu alırken size check-up öncesi yapmanız gereken işlemlerle ilgili bilgilendirme tarafımızca yapılacaktır. Bazı check-up programlarımız 2(iki) ila 3(üç) günde sonuçlanabilmektedir.