Midesinden Yemek Borusu Yapıldı

Midesinden Yemek Borusu Yapıldı

Op.Dr. Uğur Neşet Demir
11.11.2020
Muğla'nın Çamoluk Köyünde yaşayan Ali Yılmaz (55), katı yemekleri yiyememe şikayetiyle Yücelen Muğla Hastanesi Göğüs Cerrahisi Polikliniğine başvurdu. Yapılan muayene ve tetkikler sonucu yemek borusunda tümör görüldü.

Muğla'nın Çamoluk Köyünde yaşayan Ali Yılmaz (55), katı yemekleri yiyememe şikayetiyle Muğla Özel Yücelen Hastanesi Göğüs Cerrahisi Polikliniğine başvurdu.
Yapılan muayene ve tetkikler sonucu yemek borusunda tümör görüldü.

Yapılan patolojik tetkik sonucu kitlenin kötü huylu olduğunu belirleyen Göğüs Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Ahmet Kılıç ve Genel Cerrahi ve Bariatrik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Uğur Neşet Demir ile beraber ameliyat yaparak Yılmaz'ı sağlığına kavuşturdu.

Başarılı geçen operasyon sonrası açıklamada bulunan doktorlarımız; “Artık hastamız normal yemek yemeye başladı. Türkiye'de sınırlı sayıda gerçekleştirilen bu ameliyatın Muğla Yücelen Hastanesinde gerçekleştirildiğini vurgulayan Kılıç, şunları kaydetti:

Hastanemizde sunulan imkanlar sayesinde onkolojik cerrahi alanında da yeterli tecrübe ve donanıma sahibiz. Genel Cerrahi Uzmanımızla tam bir takım çalışması altında bu ameliyatı birlikte yürüttük. Yemek borusunun alt ucundaki tümör operasyonla alınarak mideden yemek borusu oluşturularak hastanın göğüs boşluğuda çekilip geri kalan normal yemek borusuyla birleştirildi. Oldukça az sayıda merkezde yapılabilen bir operasyonla hastamız sağlığına kavuşmuş oldu. 

dedi.