Krize Denizde Yakalandı

Krize Denizde Yakalandı

Dr. Nuri Köse
15.08.2019
Ukrayna Devlet Opera ve Bale Sanatçısı Valentyn Rozhkov denize girdikten kısa bir süre sonra göğsünde ağrı hissetti, acilen Marmaris Yücelen Hastanesine yakınları tarafından götürülen Bay Rozhkov'un kalp krizi geçirdiği anlaşıldı.

Ukrayna Devlet Opera ve Bale Sanatçısı Valentyn Rozhkov, aile ziyareti yapmak için Ukrayna'dan Marmaris'e geldi. Ziyaretle birlikte tatil yapmaya da fırsat bulan Rozhkov, denize girdikten kısa bir süre sonra göğsünde ağrı hissetti, acilen Marmaris Yücelen Hastanesine yakınları tarafından götürülen Bay Rozhkov'un kalp krizi geçirdiği görüldü.

İleri tetkik ve tedavi amacıyla Muğla Özel Yücelen Hastanesi Kardiyoloji Bölümüne ambulansla getirilen Bay Rozhkov vakit kaybetmeksizin anjioya alındı.

Kardiyoloji uzmanı Dr. Nuri Köse tarafından anjioya alınan Bay Rozhkov'un kalbine 3 adet stent konuldu. Yoğun bakımdaki tedavisinden sonra normal odaya alınan Bay Rozhkov duygu ve düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

“Uzun yıllar meslek hayatım boyunca sahnelerdeydim. Marmaris'e yerleşen kızım, damadım ve torunumu görmek için Ukrayna'dan geldik az kalsın son sahneyi oynayacaktım ama Yücelen Kalp ekibi sayesinde hayatımda ikinci perde dönemi başladı. Doktorum Nuri Köse ve tüm ekibe çok teşekkür ederim. Sizleri her zaman minnetle anacağım” diyerek hastaneden taburcu oldu.

Kardiyoloji uzmanı Dr. Nuri Köse ise “Hastamız kalp krizi ile hastanemize getirildi, 3 damarı da tıkanmıştı. Stent koyarak damarlarını açtık, hastamızı stabil hale getirdik, tavsiyelerde bulunduk.” Ekip olarak bir kalbe daha dokunmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.