Hayat Tesadüflerle Dolu

Hayat Tesadüflerle Dolu

Rengin Över
10.04.2019
Marmaris'te yaşayan Halim Dabanoğlu ( 46 ) bir kaç ay önce göğsünde ve sırtında ağrı hissetti, hemşire eşine bu durumu belirtti fakat başka bir hastanede yapılan tetkiklerinde herhangi bir anormallik görülmedi.

Özel Muğla Yücelen Hastanesi hemşirelik hizmetleri direktörü Yıldız Barbaros'un yakın arkadaşı olan hemşire Dilek Hanım ısrarla eşini Muğla Yücelen Hastanesi Kalp Merkezi'ne check up programına getirdi.

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Şahin AYDIN tarafından yapılan tahlil ve tetkikler sonucu kontrol amaçlı anjio önerilen Halim Bey anjio olmayı kabul etti. Anjio sonucunda 4 damarında tıkanıklık görülen Dabanoğlu, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Doç.Dr. Veysel Şahin, Op.Dr. Hakan Filizlioğlu ve kalp ekibi tarafından ameliyata alındı. Başarılı geçen ameliyat sonrası bir gün yoğun bakımda, altı gün normal serviste bakım ve tedavisi yapılan Dabanoğlu toplam bir hafta içerisinde hastaneden taburcu oldu.

Taburculuk aşamasında kendisiyle görüştüğümüz Dabanoğlu; “  Bir hafta önce yürüyerek sadece eşimle içimizin rahatlaması için check up amaçlı bu hastaneye geldim.  Açıkçası Dr. Şahin Bey anjio olduktan sonra bypass olmanızı öneriyorum, 4 damarınızda tıkanıklık var diyince bir anda ne nasıl ki diye düşündüm oldukça deneyim sahibi, güven veren iki cerrahımızla da görüşünce eşim ve ben bu hastanede ameliyat olmam gerektiğine karar verdik. İyi ki de olmuşum. Sigara ve stress kalbi yoruyor, ameliyatla birlikte sigaraya veda ettim. Doktorlarım başta olmak üzere herkese teşekkür ederim ” diyerek hastanemizden ayrıldı.

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç.Dr.Veysel Şahin; “ Kalp hastalıkları dünyada ölüm nedenleri arasında birinci sırada yer alıyor. Sigara kalbi rahatsız ediyor. Spazm yapıyor, koroner hastalıkları ilerletiyor. Sigara stressle birleşince adeta kalp için bomba etkisinde oluyor. Halim Bey yürüyerek hastanemize geldi şimdi de yürüyerek hastanemizden ayrılıyor. Bu başarıda imzası olan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ” dedi.