Yücelen Kalp Damar Cerrahisinin 2000. Bypass Vakası Bir Doktora Rastladı

Yücelen Kalp Damar Cerrahisinin 2000. Bypass Vakası Bir Doktora Rastladı

Rengin Över
29.3.2019
Datça'da aile hekimi olarak görev yapan Dr. Gürsoy 2.5 ay önce göğsünde şiddetli ağrı hissetti, önceleri çok önemsemedi ama yakınmaları geçmeyince hastanemize başvurdu.

Muğla Özel Yücelen Hastanesinin 2000. bypass ameliyatı Dr.Cenk Gürsoy'a yapıldı.

Datça'da aile hekimi olarak görev yapan Dr. Gürsoy 2.5 ay önce göğsünde şiddetli ağrı hissetti, önceleri çok önemsemedi ama yakınmaları geçmeyince hastanemize başvurdu.

Kardiyoloji Uzmanı Dr.Tamer Kırat koroner anjiografi ile kalp damarlarında tıkanmalar olduğunu tesğpit edip stent uyguladı fakat oldukça nadir görülen damar içi tıkanma nedeniyle yeniden anjio gerekti. Anjio sonrası bypass kararı verilen Dr. Gürsoy Kalp damar Cerrahisi Uzmanları Doç.Dr. Veysel Şahin, Op.Dr. Hakan Filizlioğlu ve kalp merkezinin başarılı müdahalesiyle yeniden sağlığına kavuştu.

 

MUĞLA'DA KALP HASTALIKLARI YAYGIN

İl genelinde ailesel yatkınlık, dengesiz yemek alışkanlıkları, yoğun sigara kullanımı ve hareketsizlik nedenleriyle kalp ve damar hastalıklarının dikkat çekici boyutlarda olduğunu vurgulayan Başhekim Dr. V. Sumur Gazezoğlu 20-30 yaş grubundaki insanların bile kalp krizi geçirdiğini ifade etti.

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç.Dr. Veysel Şahin , “Hastanemiz kalp ve damar hastalıkları için her türlü tanı ve tedavi olanaklarına sahip bir merkezdir. Özelikle ailesinde kalp hastalığı bulunanlar ve kalp damar hastalığı ile ilgili şikayetleri olanlar hastanemizin Kalp-Damar ve Kardiyoloji kliniklerine başvururak kontrollerini ve tedavilerini yaptırabilirler” dedi.

 

AÇIK KALP,KAPAK DEĞİŞİM VE HER TÜRLÜ DAMAR AMELİYATLARI YAPILIYOR

Başhekim Dr. V.Sumur Gazezoğlu; 2005 yılında Muğla'da ilk anjio merkezini biz açtık. O günden bu güne 40.000'e yakın anjio, anjioplasti ve stent uygulamasının yanısıra kalp ekibimiz açık kalp ameliyatlarına da imza attı. 2000. bypass operasyonun bir hekim arkadaşımıza yapılmış olması da ilginç bir tesadüftür. Koroner bypass, kalp kapak ameliyatları, aort anevrizması,kalp delikleri, yetişkinlerde doğumsal kalp hastalıkları, kapak tamiri, çalışan kalpte bypass ve kalp kapakçıkları değişimleri gibi bir çok ameliyat gerçekleştirebiliyoruz ayrıca SGK anlaşmamız olduğu için kalp damar cerrahisi ameliyatlarında herhangi bir fark ücreti almıyoruz ” diyerek konuşmasını tamamladı.

  • Özellikle kış ayları deyince akla ilk gelen hastalıklardan bir tanesi grip. Virüslerin sebep olduğu bu hastalık antibiyotiğe gerek olmadan tedavi edilebilir. Soğuk algınlığına ve gribe ne iyi gelir diye merak ediyorsanız haberimizi inceleyebilir, grip nasıl geçer sorusunun yanıtına ulaşabilirsiniz. Grip tedavisi ile ilgili belki de daha önce duymadığınız yöntemleri burada bulabilirsiniz. Peki gribe ne iyi gelir ve nasıl geçer?

  • Bel fıtığı kimlerde görülür? Risk faktörleri nelerdir? Bel fıtığından nasıl korunulur? Riskli pozisyonlar ve hareketler nelerdir? Her bel ağrısı bel fıtığı mıdır? Her bel fıtığı ameliyat gerektirir mi? Sert yatak istirahatı doğru mudur? Hangi pozisyonda yatmak uygundur? Bel Fıtığının belirtileri nelerdir? Bel Fıtığının Tedavisi Nasıl Yapılır? gibi bütün sorularınızın cevabını bu sayfada bulabilirsiniz.

  • 1996 yılından bu yana “ İnsana Saygı ” sloganıyla hizmete başlayan ve bugün Muğla'da sağlıkta son nokta konumuna ulaşan Muğla Yücelen Hastanesi 23 yılı geride bırakmanın haklı gururunu yaşıyor.

  • Lumbar spinal füzyon prosedürü, aralarındaki hareketin ya da sürtünmenin ortadan kaldırılması amacıyla iki omurun birleştirilmesi için gerçekleştirilen bir cerrahi prosedürdür. Lumbar spinal füzyon prosedüründen disk dejenerasyonu, disk kayması, bel fıtığı, skolyoz (omurga eğriliği) ya da yaralanmayı da içeren bir dizi rahatsızlığın tedavisi için yararlanılmaktadır.