Anne ve Oğul Ardı Ardına Bypass Oldu

Anne ve Oğul Ardı Ardına Bypass Oldu

Rengin Över
19.03.2019
Milas’ta yaşayan kalple ile ilgili sorunları olan Anne ve Oğul Ardı Ardına Bypass Oldu. 70 yaşındaki anne Ayşe Çetin ve 42 yaşındaki oğlu Mürsel Çetin aynı gün Muğla Yücelen Hastanesinde aynı ameliyat ekibi tarafından ameliyat edildi. Anne ve oğlu geçirdikleri ameliyatların ardından sağlıklarına kavuştu.

Milas’ta yaşayan kalple ile ilgili sorunları olan 70 yaşındaki anne Ayşe Çetin ve 42 yaşındaki oğlu Mürsel Çetin aynı gün Muğla Yücelen Hastanesinde aynı ameliyat ekibi tarafından ameliyat edildi. Anne ve oğlu geçirdikleri ameliyatların ardından sağlıklarına kavuştu.

Anne Ayşe Çetin kalbinde yaşadığı sıkıntılar nedeniyle öncelikle bir üniversite hastanesine başvurdu, orada anjio olması gerektiği belirtilen Ayşe Hanım tanıdıklarından Özel Yücelen Hastanesi KardiyolojiUzmanı Dr. Şahin Aydın'ın adını öğrendikten sonra Muğla Yücelen Hastanesine yakınlarıyla birlikte başvurdu. Yapılan tetkikler sırasında oğlu Mürsel Çetin'i de check uptan geçirtti. Anne oğul önce ardı ardına anjioya daha sonra da bypass ameliyatına alındı.

"Anne ve oğlu aynı oda da yattı aynı masada ameliyat edildi"

Ameliyat hazırlıkları aynı odada yatarken işlemleri tamamlanan anne oğul arka arkaya Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Doç.Dr. Veysel Şahin, Dr. Hakan Filizlioğlu ve ameliyathane ekibi tarafından bypassa alındı.

3 saat süren bir ameliyat sonrasında anne Ayşe Çetin'e 4 damar, oğlu Mürsel Çetin'e 3 damar bypass yapıldı. Yoğun bakımda oğlu ile yan yana takibe alındıktan bir gün sonra anne -oğul yine beraberce serviste aynı odaya çıkarıldı.

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Veysel Şahin; “ Anne ve oğul ikilisini şifaya kavuşturmaktan mutluyuz. Muğla Yücelen Kalp Merkezi olarak Kardiyoloji, Kalp damar Cerrahisi Klinikleri, Yoğun Bakım Ünitesi ve KVC servisiyle olarak güçlü bir ekibe sahibiz" dedi.

Ameliyattan bir hafta sonra sağlığına kavuşan anne-oğul yine aynı gün hastaneden taburcu edildiler. Yapılan operasyonlardan sağlıklı bir şekilde hayata tutunan anne oğul her şey için hastaneye geldikleri ilk kontrolde Kalp Damar Cerrahisi Uzmanları Doç.Dr. Veysel Şahin, Hakan Filizlioğlu, Kardiyoloji Uzmanı Dr. Şahin Aydın ve tüm Yücelen ekibine teşekkür ederken, Başhekim Dr. Sumur Gazezoğlu tarafından hastaneden uğurlandılar.