Diz Ağrılarından Takılan Protezle Kurtuldu

Diz Ağrılarından Takılan Protezle Kurtuldu

Rengin Över
26.02.2019
10 yıl kadar önce başlayan diz ağrıları olan, iki yıldır ağrı nedeniyle gündüz aktiviteleri kısıtlanan, gece uykularından 63 yaşındaki Abide Köse, diz protez ameliyatı olarak ağrılarından kurtuldu.
Ameliyatı gerçekleştiren Muğla Özel Yücelen Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Doktoru Mehmet Ali Salın; yaptığımız muayenede dizlerinde deformite ve diz hareketlerinde ileri derecede kısıtlılık olduğunu saptadık. Hastamızın deformitenin ileri derecede olması, ilaçlarla geçmeyen ağrılarının olması ve hayat kalitesini düşürmesi sebebiyle, hastamıza total diz protez ameliyatı uygulanmasına karar verdik ve ameliyatını gerçekleştirdik. Ameliyattan yaklaşık 24 saat sonra egzersiz ve yürüyüşe başladık. Hastamızı ameliyatın 3. gününde taburcu ettik " dedi.
Ameliyattan sonraki birinci ay sonunda kontrol amacıyla hastaneye gelen Abide Köse “ İstanbul'da iki hastaneye de gittim ancak Muğla'nın saygın ve işinde oldukça başarılı bir ortopedi doktoru varken başka bir merkezde ameliyat olmak istemedim. Mehmet Ali Bey Muğla'mızın konusunda uzman doktorudur. Kendisine beni eski sağlığıma kavuşturduğu için çok teşekkür ediyor, ekip olarak tüm Yücelen ailesine başarılar diliyorum. Ayrıca anestezi doktorum Sayın Sabiha Ercan Hanım'ın da gerek ameliyat öncesi gerek ameliyat sonrası yakın ilgi ve alakasına da çok teşekkür ediyorum. Ameliyathane ekibinin enerjisi, esprili yapısı hemşirelerin ilgi, alaka ve takipleri İstanbul hastanelerini hiç aratmıyor ” diyerek sözlerini tamamladı.