NEFES siz Kalmadı

NEFES siz Kalmadı

Rengin Över
26.02.2019
Yöremizin yetiştirdiği ses sanatçılardan olan, Yatağan’da yaşayan Mehmet TOPÇUOĞLU ( 61 ) akciğer enfeksiyonu kaptı. Muğla Özel Yücelen Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Sevda BOZKURT tarafından takip ve tedavisi gerçekleştirilen Topçuoğlu hastalığın üstesinden geldi.

Akciğer enfeksiyonu hakkında bilgi veren Dr. Sevda Mutlu BOZKURT; “ Kış dönemi özellikle enfeksiyonlara yakalanma açısından oldukça elzem bir aydır. Mehmet Bey hastanemizin uzun dönem hastalarından ve ayrıca bir kaç doktorun kombine olarak takip ettiği hastalardan birisi.  Hastaneye geldiği zaman oldukça kötü durumdaydı. Nefes almakta güçlük çekiyordu. Uygun tedavi ile kendisini toparladık, nefes almasını sağladık, bugün kontrole geldi, sağlık durumu oldukça iyi ” dedi.

 

Mehmet TOPÇUOĞLU ise “Sesim benim herşeyim, Sessiz kalmak benim için nefessiz kalmak gibi bir şey. Yatağan bildiğiniz üzere santral nedeniyle yaşayanları sıkıntıya sokan bir yer. Yücelen Hastanesi ilk açıldığından beri çeşitli rahatsızlıklarımdan dolayı hastaneye gelip gidiyorum. Yücelen Muğla'nın Göğüs Hastalıkları konusunda büyük bir yükünü üzerine aldı. Dr. Sevda Hanım Astım & Koah ve diğer tüm akciğer hastalıklarıyla ilgili oldukça bilgili, tedavisinde de başarılı. Tedavi sürecim boyunda ilgi, alakalarını eksik etmeyen oldukça büyük özveriyle çalışan tüm doktorlarıma ve çalışanlara teşekkür ediyorum. Yücelen'e ve doktorlarıma en kısa süre içerisinde bir şiir yazıp, besteleyeceğim ” diyerek duygu ve düşüncelerini belirtti.