Babasını Yıllardır Çalıştığı Hastane ve Ekibine Emanet Etti

Babasını Yıllardır Çalıştığı Hastane ve Ekibine Emanet Etti

Rengin Över
26.02.2019
Muğla ve bölgesinde hizmet veren Özel Yücelen Hastanesi'nde başarılı bir ameliyata imza atılarak, solunum sıkıntısı yaşayan 70 yaşındaki Suad Zeybek kızıyla konuşup anlaşarak by-pass ameliyatı oldu.

Aynı hastanede ameliyathane hemşiresi olarak görev yapan Fulya Zeybek Ülker; “ Babama 20 yıl önce başka bir merkezde anjio yapıldı, stent konuldu. O zamanlar buralarda bu hizmeti veren hiç bir hastane yoktu. İnsanın canı olan birisini ameliyathaneye almak oldukça farklı bir duygu çünkü her şeyi biliyorsunuz. Doktorlarımıza ailecek çok teşekkür ediyoruz ” dedi.
Gerçekleştirilen ameliyat hakkında bilgi veren Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Hakan Filizlioğlu; “Suad bey yaşadığı göğüs ağrısı nedeniyle kardiyoloji uzmanımız Dr. Şahin Aydın'a başvurdu. Yapılan tetkikler ve eski stentli birisi olarak tekrar anjio olması yönünde karar verildi. Yapılan anjio neticesinde 4 damarının tıkalı olduğu tespit edildi. Anjio sonrasında odasına uğradık, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanımız Doç.Dr. Veysel Şahin ile birlikte kendisine ameliyat hakkında bilgi verdik. Kendisi de tereddütsüz bir şekilde ameliyatını burada olmak istediğini belirtti. Ameliyat günü belirlenip, ameliyat öncesi hazırlıkları tamamlandı ve başarılı bir şekilde 4 damar koroner bypass ameliyatı gerçekleştirildi. Kendisinin ilk kontrolünde de yanında olmak ve bunlara gerek bir doktor gerekse kalp ve damar cerrahisi ameliyathane hemşiremizin yakını olarak tanık olmak oldukça farklı ve güzel bir duygu” diyerek sözlerini tamamladı.