3 Damarına Baypas Yapıldı. Doçent Dr. Veysel Şahin

Rengin Över
26.2.2019
Doçent Dr. Veysel Şahin hastamız Hüseyin Bey'in 3 damarına birden baypas ameliyatı yaparak sağlığına kavuşturdu.

Milas' ta yaşayan 66 yaşındaki Hüseyin Nalbantoğlu kalp krizi geçirdiğini Muğla Özel Yücelen Hastanesi'ne gelince anladı. Nefes almakta zorluk yaşayan Nalbantoğlu başka bir yerde hastaneye başvurdu. Başvurduğu merkezde  kalbinizde sıkıntı olabilir, sizi gözetim altında tutmalıyız diyince durumdan şüphelendi, soluğu Muğla Yücelen Hastanesinde aldı.

 

Muğla Yücelen Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Şahin Aydın tarafından yapılan tetkikler sonucu kalp krizi geçirdiği tespit edilen Nalbantoğlu vakit kaybetmeksizin anjioya alındı. Anjio sonucu bypass kararı verilen Nalbantoğlu; “ Başlangıçta talihsizlikler yaşadım. Benim adıma gideceğim hastaneye kadar ilgili doktor tarafından karar verildi fakat ben buna uymadım çünkü yıllardan beri Uzman Doktor Şahin Aydın'a takip ve tedavi için geliyorum. En sonunda bana sizi buradan çıkartmayız denilince bardaktan su taştı. Hastanın sonuçta istediği hastaneyi, doktoru seçme hakkı var ben de bu hakkımı kullanarak Muğla Yücelen Hastanesine geldim iyi ki de gelmişim açık ve net kalp krizi geçirdiğim söylendi. Yolda bana bir şey olsaydı kim neden sorumlu olacaktı? Hayatım boyunca sigara, alkol kullanmadım, sağlıklı beslenmeye çalışırım. Yapılan anjiyo sonucu Dr. Şahin Bey üç damarımın tıkalı olduğunu, bypass olmam gerektiğini bildirdi aynı gün kalp damar cerrahları Doç.Dr. Veysel Şahin ve Op.Dr. Hakan Filizlioğlu Beyefendiler odama ziyarete geldiler, sağlığım hakkında bana bilgi verdiler ve kendilerinin samimi bir şekilde ister hastanemizde isterseniz başka bir hastanede acilen ameliyat olmanız gerekiyor şeklinde görüş belirtmeleri içimi rahatlattı, büyük ölçüde bana güven verdi. Ameliyatım başarılı bir şekilde gerçekleştirildi, eskiyen 3 damar yenisiyle değiştirildi. Her yol Roma'ya çıkar derler, benim kalp yolumda öncelikle eşime, çocuklarım ve torunlarıma en son da Yücelen Kalp Merkezine çıkıyor, üzerimde emeği olan herkese teşekkür ediyorum  ”diyerek açıklamasını esprili bir şekilde tamamladı.

 

Konu hakkında Özel Yücelen Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Veysel Şahin “Hastamızı yapılan ameliyattan sonra bugün ilk kontrolüne çağırdık. Kendisini sağlıklı bir şekilde görmek bizleri oldukça mutlu etti. Biz de kendisine teşekkür ediyoruz ” dedi.