5 Ayda 30 Kilo verdi

5 Ayda 30 Kilo verdi

Rengin Över
12.2.2019
Muğla'da yaşayan 28 yaşındaki Ali Bey, azmiyle fazla kilolarından kurtulmanın mutluluğunu yaşıyor. Genç adam büyük bir azimle 5 ayda 30 kg vermeyi başardı.

5 Ayda 30 Kg Verdi

 Muğla'da yaşayan 28 yaşındaki Ali Bey, azmiyle fazla kilolarından kurtulmanın mutluluğunu yaşıyor. Genç adam büyük bir azimle 5 ayda 30 kg vermeyi başardı.

 

“Tartıda 120 kiloyu gördüm”

 17 yaşından beri aşırı kilolu olduğunu, tartıda 118 kiloyu gördüğünü belirten Ali Bey,  ” Kilolarımdan aşırı derecede rahatsız olmaya başlamıştım. Çünkü istediğim hiç bir kıyafeti giyemiyordum. Doğru dürüst hareket edemiyordum. İlk zamanlarda kendi çabalarımla kilo vermeye çalıştım ama belli bir süreden sonra kilo alıp verme durumlarım başladı. Sonrasında baktım kendi kendime bu diyet işinde başarılı olamıyorum Özel Yücelen Hastanesi Diyetisyeni Ceren Türk Balcı ile yollarımız kesişti.  Kendisinin takibi altında 5 ay gibi bir sürede 30 kilo verdim”dedi.

 

 “Motivasyonun önemi büyük ”

 Yeni görünümünden oldukça memnun olduğunu belirten Ali Bey,  “Motivasyon çok önemli, moral bozukluğu içerisindeyken kilo vermek daha zordur. Başaramayacağım değil yapacağım duygusuyla hareket etmek insanı güçlendiriyor. Diyette düzenli, saati saatine beslenmeniz olmazsa olmaz. Ben de ara öğünlerimi yaptım. Hayatımdan makarna, pilav, ekmek ve hamur işlerinin hepsini çıkardım. Ceren Hanımın verdiği listeyle daha sağlıklı beslenmeye başladım ve sağlıklı beslenerek, istediğimden yiyerek kilo vermeye başladım, başardığımı gördükçe mutluluğum arttı ” diyerek sözlerini tamamladı.

“Kişiye özel diyet listesi hazırlıyoruz”

 Konu hakkında düşüncelerini şu şekilde ifade eden Özel Yücelen Hastanesi Diyet Uzmanı Ceren Türk Balcı“  Bizler diyetisyen olarak başvuran kişilere sağlıklı beslenmeyi öneriyoruz. Kişiye özel diyet listesi hazırlıyor, istediğinden az miktarda, kişinin sevdiği yiyeceklerden sakınmadan az yiyerek doymasını hedefliyor, sporu olmazsa olmazımız haline getiriyoruz. Gerisi kişinin sadece yaptıklarımıza uymasına bağlıdır. Ali Bey'de kendi listesine uydu, her şeyden önce kendisine verdiği sözü tuttu, 5 ayda 30 kg vererek oldukça fit bir görünüme kavuştu. Mutluluğuna şahit olmak beni de oldukça mutlu etti”  dedi.